Jarní období – čas procházek.

Období jara je jako stvořené pro procházky a procházení se, ať již ve městě v parku, kolem řeky nebo někde na horách. Po zimě začíná vše růst, krásně zelenat a kvést. To je přesně ten signál, kdy je dobré vzít své velké, těžké a jistě špinavé zimní boty, pořádně je umýt a schovat je do botníku na další zimu a koupit si nové jarní boty . Jaké boty si vybrat?. To záleží na mnoha okolnostech. Boty do města se nehodí na dlouhé túry po horách a naopak boty na hory se moc nehodí do města. Chceme-li boty do města, proč si nekoupit stylové a pohodlné Converse. Na internetu, ale i v kamenných obchodech se dá najít spousta takových bot. Podle vkusu každého si lze zvolit z mnoha barevných kombinací i barevných motivů, lze si vybrat vysoké nebo nízké. Prostě si vybere každý. Zkuste se podívat na širokou nabídku bot značky Converse a vyberte si boty přesně podle Vašich představ.

Pro ty, co chtějí více sportovat.

Pro ty, kterým přijdou procházky v městském parku jako nuda a chtějí něco více, se nabízí možnost horské turistiky. A nemusí se jednat hned o nějakou vysokohorskou turistiku, stačí jen vyjet ven z města někam do přírody. Česká republika je plná hezkých míst, kde se dá turistika provozovat, ať již to jsou hory nebo například lesy. Pro takový způsob turistiky je dobré využít například trekové hole . O co se jedná? Trekové hole jsou vhodné především na takzvaný „Nordic Walking“, což lze volně přeložit jako „Severská chůze“. Jak už samotný název napovídá, tento sport se zrodil v severských zemích a kolébkou tomuto sportu je Finsko. Je to sport, který velmi rychle zlidověl a rozšířil se do v podstatě celé Evropy.

Nordic walking je možné provozovat po celý rok. Velkou výhodou tohoto sportu je, že bez nějakého extra vybavení (postačí pouze kvalitní obuv a zmiňované trekové hole) se z něj stává velmi účinný trénink pro celé tělo. Právě trekové hole pomáhají zapojit při chůzi i svalové partie v horní části těla a zapojit tak při chůzi celé tělo a ne jen nohy. Toto má za následek, že tělo se dostává do mnohem lepší kondice, než jen při obyčejné procházce. Další výhodou je ta, že Nordic walking lze provozovat v podstatě v jakémkoliv věku a úplně kdekoliv se Vám zlíbí. Vše záleží pouze na vaší aktuální fyzické kondici a na tom, kolik kilometrů chcete ujít.

Nápady na další sportování.

Další nápad pro pohodové sportování, ať již ve městě v parku nebo v přírodě někde na lesních asfaltových okruzích, jsou kolečkové brusle. U kolečkových bruslí je však nutné si pečlivě vybrat trasu, která bude čistá bez zbytečných kamenů a spadaných větví. Kromě kolečkových bruslí samotných je dobré se vybavit i různými chrániči. Ač se to možná někomu nezdá, tak na kolečkových bruslích jde vyvinout poměrně snadno velká rychlost. A následný pád může pak velmi bolet. K základním vybavením tedy paří určitě ochrana hlavy – přilba. Přilbu lze doplnit loketními chrániči a chrániči kolen.

Když jsme zmínili procházky a kolečkové brusle, je nutné určitě přidat jízku na kole. Je to jedna z vůbec nejčastějších volnočasových aktivit. Jízdní kolo má doma snad úplně každý. Není proto nic jednoduššího vzít ho a jít se ven aktivně pohybovat a sportovat.

Alternativou k již zmíněným sportů mohou být raketové sporty. Města jsou plná malých i velkých sportovišť, kde lze tyto sporty provozovat – hřiště a haly na tenis, squash, sálovou kopanou, volejbal. Výjimkou nejsou ani minigolfová hřiště nebo hřiště na pétanque. A všechny sportovní potřeby lze koupit pohodlně například na internetu. Letní odpoledne lze příjemně strávit například hrou badmintonu venku s přáteli. Není vůbec složité si postavit vlastní hřiště – postavit síť, natáhnout čáry a jde se hrát. Jediným nepřítelem takového hraní je vítr. I velice lehký vánek dokáže změnit směr košíčku. Alternativou k badmintonu hranému venku, může být speedminton. Důležité však je nesedět doma a jít ven do přírody si trochu zasportovat a udělat něco pro své tělo.


Web Rx-SPORT.cz nabízí online výsledky (live výsledky) zápasů (ligových, pohárových, přátelských, mezinárodních, ...). Z nabídky sportů lze vybrat FOTBAL, LEDNÍ HOKEJ, TENIS, BASKETBAL. Aktuální výsledky jsou doplněny u prestižních lig archivem odehraných zápasů a tabulkou, která se průběžně aktualiyuje, takže dostaváte pravidelně čerstvé infotmace. Náhledy tabulek jednotlivých lig jsou k dispozici i přímo na stránce s live výsledky. K dispozici jsou také tabulky minulých ročníků soutěže. Online sportovní přenosy jsou k dispozici na stránce live.rx-sport.cz.