Live výsledky >>>

Nizozemsko (Eredivisie)

>>>

tabulkatabulka --- odehrané zápasy --- bude se hrát

NIZOZEMSKO - Eredivisie - fotbalová tabulka online

League table - Ligová tabulka nizozemské Eredivisie. Tabulka zobrazuje všechny důležité informace:

 • MP - Odehrané zápasy (Matches played)
 • W - Počet výher (Wins)
 • D - Počet remíz (Draws)
 • L - Počet proher (Losses)
 • F - Vstřelené góly (Goals for)
 • A - Obdržené góly (Goals against)
 • P - Body (Points)

Nizozemská Eredivisie:

Nizozemskou nejvyšší fotbalovou ligu hraje 18 klubů. Týmy, které se umístí na prvních dvou místech v konečné tabulce si zahrají Ligu mistrů. Týmy, které se umístí na dalších čtyřech místech si zahrají zápasy Evropské ligy. K historicky nejlepším týmům Eredivisie patří (2012):
 • AFC Ajax (nasbíral celkem 31 ligových titulů)
 • PSV Eindhoven (nasbíral celkem 21 ligobých titulů)
 • Feyenoord (nasbíral celkem 14 ligových titulů)
 • HVV Den Haag (nasbíral celkem 10 ligových titulů)
 • Sparta Rotterdam (nasbírala celkem 6 ligových titulů)

Nizozemský fotbal na Mistrovství světa:

Nizozemsko má velice kvalitní fotbalový tým nabitý hvězdnými jmény. Avšak i přes to získalo Nizozemsko na Mistrovstvích světa "jen" 3 stříbrné medaile. K těmto třem medailím můžeme přidat ještě jedno čtvrté místo z roku 1998. Tým Nizozemska tedy došel 3 krát do finále, ovšem 3 krát odcházel jako poražený. Poprvé to bylo v roce 1974, kdy ve finálové bitvě podlehlo Nizozemsko týmu Německa 1:2. O 4 roky později na Mistrovství světa v Argentině se scénář opakoval. Tehdy prohrálo Nizozemsko ve finále právě s domácí Argentinou poměrem 1:3 v prodloužení. Poslední stříbrnou medaili získal nizozemský tým na šampionátu v roce 2012, kdy opět v dramatickém zápase podlehl Španělsku v prodloužení poměrem 0:1.

Nizozemský fotbal na EURU:

Na EURU si Nizozemsko zahrálo dohromady 9 krát. Nizozemsko dosáhlo na zlatou medaili v roce 1988, kdy ve finálovém zápase porazilo tým SSSR poměrem 2:0. Kromě této zlaté medaile, získalo Nizozemsko ještě 4 medaile bronzové. Bylo to v roce 1976, kdy v boji o třetí místo porazilo tým Jugoslávie v prodloužení poměrem 3:2. V dalších letech se zápasy o třetí místo nehrály, a tak v roce 1992 obsadilo Nizozemsko třtí místo společně s týmem Švédska, v roce 2000 bylo Nizozemsko třetí společně s Portugalskem a v roce 2004 se na třetím místě umístilo Nizozemsko a Česká Republika. V roce 2000 pořádalo Nizozemsko společně s Belgii Mistrovství evropy.

Máte raději lední hokej? Sledujte lední hokej on-line na webu: http://www.ice-hockey.name!

Web Rx-SPORT.cz nabízí online výsledky (live výsledky) zápasů (ligových, pohárových, přátelských, mezinárodních, ...). Z nabídky sportů lze vybrat FOTBAL, LEDNÍ HOKEJ, TENIS, BASKETBAL. Aktuální výsledky jsou doplněny u prestižních lig archivem odehraných zápasů a tabulkou, která se průběžně aktualiyuje, takže dostaváte pravidelně čerstvé infotmace. Náhledy tabulek jednotlivých lig jsou k dispozici i přímo na stránce s live výsledky. K dispozici jsou také tabulky minulých ročníků soutěže. Online sportovní přenosy jsou k dispozici na stránce live.rx-sport.cz.